Connect with us

Football League

Football League : Το πρόγραμμα της σεζόν 2019-20

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1η αγωνιστική (29/9)

Αιγάλεω – Καλαμάτα

Καβάλα – Τριγλία

Ιάλυσος – ΟΦ Ιεράπετρας

Ασπρόπυργος – Ολυμπιακός Βόλου

Νίκη Βόλου – Θεσπρωτός

Βέροια – Διαγόρας

Ιωνικός – Τρίκαλα

2η αγωνιστική (06/10)

Καβάλα – Αιγάλεω

Καλαμάτα – Ιάλυσος

Τριγλία – Ασπρόπυργος

ΟΦ Ιεράπετρας – Νίκη Βόλου

Ολυμπιακός Βόλου – Βέροια

Θεσπρωτός – Ιωνικός

Διαγόρας – Τρίκαλα

3η αγωνιστική (13/10)

Αιγάλεω – Ιάλυσος

Ασπρόπυργος – Καβάλα

Νίκη Βόλου – Καλαμάτα

Βέροια – Τριγλία

Ιωνικός – ΟΦ Ιεράπετρας

Τρίκαλα – Ολυμπιακός Βόλου

Διαγόρας – Θεσπρωτός

4η αγωνιστική (20/10)

Ασπρόπυργος – Αιγάλεω

Ιάλυσος – Νίκη Βόλου

Καβάλα – Βέροια

Καλαμάτα – Ιωνικός

Τριγλία – Τρίκαλα

ΟΦ Ιεράπετρας – Διαγόρας

Ολυμπιακός Βόλου – Θεσπρωτός

5η αγωνιστική (27/10)

Αιγάλεω – Νίκη Βόλου

Βέροια – Ασπρόπυργος

Ιωνικός – Ιάλυσος

Τρίκαλα – Καβάλα

Διαγόρας – Καλαμάτα

Θεσπρωτός – Τριγλία

Ολυμπιακός Βόλου – ΟΦ Ιεράπετρας

6η αγωνιστική (03/11)

Βέροια – Αιγάλεω

Νίκη Βόλου – Ιωνικός

Ασπρόπυργος – Τρίκαλα

Ιάλυσος – Διαγόρας

Καβάλα – Θεσπρωτός

Καλαμάτα – Ολυμπιακός Βόλου

Τριγλία – ΟΦ Ιεράπετρας

7η αγωνιστική (10/11)

Αιγάλεω – Ιωνικός

Τρίκαλα – Βέροια

Διαγόρας – Νίκη Βόλου

Θεσπρωτός – Ασπρόπυργος

Ολυμπιακός Βόλου – Ιάλυσος

ΟΦ Ιεράπετρας – Καβάλα

Τριγλία – Καλαμάτα

8η αγωνιστική (17/11)

Τρίκαλα – Αιγάλεω

Ιωνικός – Διαγόρας

Βέροια – Θεσπρωτός

Νίκη Βόλου – Ολυμπιακός Βόλου

Ασπρόπυργος – ΟΦ Ιεράπετρας

Ιάλυσος – Τριγλία

Καβάλα – Καλαμάτα

9η αγωνιστική (24/11)

Αιγάλεω – Διαγόρας

Θεσπρωτός – Τρίκαλα

Ολυμπιακός Βόλου – Ιωνικός

ΟΦ Ιεράπετρας – Βέροια

Τριγλία – Νίκη Βόλου

Καλαμάτα – Ασπρόπυργος

Ιάλυσος – Καβάλα

10η αγωνιστική (01/12)

Θεσπρωτός – Αιγάλεω

Διαγόρας – Ολυμπιακός Βόλου

Τρίκαλα – ΟΦ Ιεράπετρας

Ιωνικός – Τριγλία

Βέροια – Καλαμάτα

Νίκη Βόλου – Καβάλα

Ασπρόπυργος – Ιάλυσος

11η αγωνιστική (08/12)

Αιγάλεω – Ολυμπιακός Βόλου

ΟΦ Ιεράπετρας – Θεσπρωτός

Τριγλία – Διαγόρας

Καλαμάτα – Τρίκαλα

Καβάλα – Ιωνικός

Ιάλυσος – Βέροια

Νίκη Βόλου – Ασπρόπυργος

12η αγωνιστική (15/12)

ΟΦ Ιεράπετρας – Αιγάλεω

Ολυμπιακός Βόλου – Τριγλία

Θεσπρωτός – Καλαμάτα

Διαγόρας – Καβάλα

Τρίκαλα – Ιάλυσος

Ιωνικός – Ασπρόπυργος

Βέροια – Νίκη Βόλου

13η αγωνιστική (22/12)

Αιγάλεω – Τριγλία

Καλαμάτα – ΟΦ Ιεράπετρας

Καβάλα – Ολυμπιακός Βόλου

Ιάλυσος – Θεσπρωτός

Ασπρόπυργος – Διαγόρας

Νίκη Βόλου – Τρίκαλα

Ιωνικός – Βέροια

14η αγωνιστική (05/01)

Καλαμάτα – Αιγάλεω

Τριγλία – Καβάλα

ΟΦ Ιεράπετρας – Ιάλυσος

Ολυμπιακός Βόλου – Ασπρόπυργος

Θεσπρωτός – Νίκη Βόλου

Διαγόρας – Βέροια

Τρίκαλα – Ιωνικός

15η αγωνιστική (12/01)

Αιγάλεω – Καβάλα

Ιάλυσος – Καλαμάτα

Ασπρόπυργος – Τριγλία

Νίκη Βόλου – ΟΦ Ιεράπετρας

Βέροια – Ολυμπιακός Βόλου

Ιωνικός – Θεσπρωτός

Τρίκαλα – Διαγόρας

16η αγωνιστική (19/01)

Ιάλυσος – Αιγάλεω

Καβάλα – Ασπρόπυργος

Καλαμάτα – Νίκη Βόλου

Τριγλία – Βέροια

ΟΦ Ιεράπετρας – Ιωνικός

Ολυμπιακός Βόλου – Τρίκαλα

Θεσπρωτός – Διαγόρας

17η αγωνιστική (26/01)

Αιγάλεω – Ασπρόπυργος

Νίκη Βόλου – Ιάλυσος

Βέροια – Καβάλα

Ιωνικός – Καλαμάτα

Τρίκαλα – Τριγλία

Διαγόρας – ΟΦ Ιεράπετρας

Θεσπρωτός – Ολυμπιακός Βόλου

18η αγωνιστική (02/02)

Νίκη Βόλου – Αιγάλεω

Ασπρόπυργος – Βέροια

Ιάλυσος – Ιωνικός

Καβάλα – Τρίκαλα

Καλαμάτα – Διαγόρας

Τριγλία – Θεσπρωτός

ΟΦ Ιεράπετρας – Ολυμπιακός Βόλου

19η αγωνιστική (09/02)

Αιγάλεω – Βέροια

Ιωνικός – Νίκη Βόλου

Τρίκαλα – Ασπρόπυργος

Διαγόρας – Ιάλυσος

Θεσπρωτός – Καβάλα

Ολυμπιακός Βόλου – Καλαμάτα

ΟΦ Ιεράπετρας – Τριγλία

20η αγωνιστική (16/02)

Ιωνικός – Αιγάλεω

Βέροια – Τρίκαλα

Νίκη Βόλου – Διαγόρας

Ασπρόπυργος – Θεσπρωτός

Ιάλυσος – Ολυμπιακός Βόλου

Καβάλα – ΟΦ Ιεράπετρας

Καλαμάτα – Τριγλία

21η αγωνιστική (23/02)

Αιγάλεω – Τρίκαλα

Διαγόρας – Ιωνικός

Θεσπρωτός – Βέροια

Ολυμπιακός Βόλου – Νίκη Βόλου

ΟΦ Ιεράπετρας – Ασπρόπυργος

Τριγλία – Ιάλυσος

Καλαμάτα – Καβάλα

22η αγωνιστική (01/03)

Διαγόρας – Αιγάλεω

Τρίκαλα – Θεσπρωτός

Ιωνικός – Ολυμπιακός Βόλου

Βέροια – ΟΦ Ιεράπετρας

Νίκη Βόλου – Τριγλία

Ασπρόπυργος – Καλαμάτα

Καβάλα – Ιάλυσος

23η αγωνιστική (08/03)

Αιγάλεω – Θεσπρωτός

Ολυμπιακός Βόλου – Διαγόρας

ΟΦ Ιεράπετρας – Τρίκαλα

Τριγλία – Ιωνικός

Καλαμάτα – Βέροια

Καβάλα – Νίκη Βόλου

Ιάλυσος – Ασπρόπυργος

24η αγωνιστική (15/03)

Ολυμπιακός Βόλου – Αιγάλεω

Θεσπρωτός – ΟΦ Ιεράπετρας

Διαγόρας – Τριγλία

Τρίκαλα – Καλαμάτα

Ιωνικός – Καβάλα

Βέροια – Ιάλυσος

Ασπρόπυργος – Νίκη Βόλου

25η αγωνιστική (22/03)

Αιγάλεω – ΟΦ Ιεράπετρας

Τρίγλια – Ολυμπιακός Βόλου

Καλαμάτα – Θεσπρωτός

Καβάλα – Διαγόρας

Ιάλυσος – Τρίκαλα

Ασπρόπυργος – Ιωνικός

Νίκη Βόλου – Βέροια

26η αγωνιστική (29/03)

Τρίγλια – Αιγάλεω

ΟΦ Ιεράπετρας – Καλαμάτα

Ολυμπιακός Βόλου – Καβάλα

Θεσπρωτός – Ιάλυσος

Διαγόρας – Ασπρόπυργος

Τρίκαλα – Νίκη Βόλου

Βέροια – Ιωνικός

PHOTO CREDITS : EUROKINISSI

  • Η σέντρα του πρωταθλήματος θα γίνει στις 29 Σεπτεμβρίου και το φινάλε έχει προγραμματιστεί για τις 29 Μαρτίου. Οι δύο πρώτοι προβιβάζοντε στη Super League 2, ενώ οι 4 τελευταίοι υποβιβάζονται στη Γ’ Εθνική.
  • Κάθε ομάδα μπορεί να έχει στο ρόστερ της έως και 3 ξένους, αλλά και απεριόριστους κοινοτικούς. Στην ενδεκάδα θα πρέπει να βρίσκονται σε όλη τη διάρκεια των αγώνων 7 Έλληνες. Επίσης, κάθε ομάδα θα μπορεί να έχει μέχρι πέντε ερασιτέχνες στην ενδεκάδα.

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Advertisement

Must See

More in Football League