Οι τέσσερις από τους έξι εκπροσώπους της Κρήτης τη νέα περίοδο στη Γ’ Εθνινική «συγκρούονται» μεταξύ τους στο ξεκίνημα, όλο το πρόγραμμα μετά την κλήρωση που διενεργήθηκε τη Δευτέρα το μεσημέρι (18/09) στα γραφεία της ΕΠΟ, στο Πάρκο Γουδή.

epo g' ethniki nea periodo 2017-2018Ντέρμπι με το… καλημέρα Ερμή-ΠΟΑ στα Ζωνιανά και Ηροδότου-ΟΦΙ στη Νέα Αλικαρνασσό!

Την 9η αγωνιστική το μεγάλο ντέρμπι του Ηρακλείου Ηρόδοτος-ΠΟΑ στη Νέα Αλικαρνασσό. Ο πρωταθλητής του 8ου ομίλου θα δώσει μπαράζ με τους υπόλοιπους πρωταθλητές των 7 ομίλων για την άνοδο (ανεβαίνουν τέσσερις κατηγορία), ενώ από τον 8ο όμιλο υποβιβάζονται τέσσερις ομάδες. Η σέντρα έχει προγραμματιστεί για την Κυριακή 1 Οκτωβρίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του 8ου ομίλου, όπου μετέχουν οι ομάδες της Κρήτης:

 

1η αγωνιστική
Ηρόδοτος  – ΟΦ Ιεράπετρας
Άγιος Ιερόθεος  – ΑΕ Μυλοποτάμου
Ερμής Ζωνιανών  – ΠΟA
ΑΟ Παλαιόχωρας  – Κηφισιά
Αιγάλεω  – Φωστήρας
Ρεπό: Ηλυσιακός
2η αγωνιστική
Ηλυσιακός  – Ηρόδοτος
ΟΦ Ιεράπετρας  – Άγιος Ιερόθεος
ΑΕ Μυλοποτάμου  – ΑΟ Παλαιόχωρας
ΠΟA  – Αιγάλεω
Φωστήρας  – Κηφισιά
Ρεπό:  – Ερμής Ζωνιανών
3η αγωνιστική
Ηρόδοτος  – Άγιος Ιερόθεος
Ερμής Ζωνιανών  – Ηλυσιακός
ΑΟ Παλαιόχωρας  – ΟΦ Ιεράπετρας
Φωστήρας  – ΑΕ Μυλοποτάμου
Κηφισιά  – ΠΟA
Ρεπό: Αιγάλεω
4η αγωνιστική
Ερμής Ζωνιανών  – Ηρόδοτος
Άγιος Ιερόθεος  – ΑΟ Παλαιόχωρας
Ηλυσιακός  – Αιγάλεω
ΟΦ Ιεράπετρας  – Φωστήρας
ΠΟA  – ΑΕ Μυλοποτάμου
Ρεπό: Κηφισιά
5η αγωνιστική
Ηρόδοτος  – ΑΟ Παλαιόχωρας
Αιγάλεω  – Ερμής Ζωνιανών
Φωστήρας  – Άγιος Ιερόθεος
Κηφισιά  – Ηλυσιακός
ΠΟA  – ΟΦ Ιεράπετρας
Ρεπό: ΑΕ Μυλοποτάμου
6η αγωνιστική
Αιγάλεω  – Ηρόδοτος
ΑΟ Παλαιόχωρας  – Φωστήρας
Ερμής Ζωνιανών  – Κηφισιά
Άγιος Ιερόθεος  – ΠΟA
Ηλυσιακός  – ΑΕ Μυλοποτάμου
Ρεπό: ΟΦ Ιεράπετρας
7η αγωνιστική
Ηρόδοτος  – Φωστήρας
Κηφισιά  – Αιγάλεω
ΠΟA  – ΑΟ Παλαιόχωρας
ΑΕ Μυλοποτάμου  – Ερμής Ζωνιανών
ΟΦ Ιεράπετρας  – Ηλυσιακός
Ρεπό: Άγιος Ιερόθεος
8η αγωνιστική
Κηφισιά  – Ηρόδοτος
Φωστήρας  – ΠΟA
Αιγάλεω  – ΑΕ Μυλοποτάμου
Ερμής Ζωνιανών  – ΟΦ Ιεράπετρας
Άγιος Ιερόθεος  – Ηλυσιακός
Ρεπό: ΑΟ Παλαιόχωρας
9η αγωνιστική
Ηρόδοτος  – ΠΟA
ΑΕ Μυλοποτάμου  – Κηφισιά
ΟΦ Ιεράπετρας  – Αιγάλεω
Ηλυσιακός  – ΑΟ Παλαιόχωρας
Άγιος Ιερόθεος  – Ερμής Ζωνιανών
Ρεπό: Φωστήρας
10η αγωνιστική
ΑΕ Μυλοποτάμου  – Ηρόδοτος
Κηφισιά  – ΟΦ Ιεράπετρας
Φωστήρας  – Ηλυσιακός
Αιγάλεω  – Άγιος Ιερόθεος
ΑΟ Παλαιόχωρας  – Ερμής Ζωνιανών
Ρεπό: ΠΟA
11η αγωνιστική
ΟΦ Ιεράπετρας  – ΑΕ Μυλοποτάμου
Ηλυσιακός  – ΠΟA
Άγιος Ιερόθεος  – Κηφισιά
Ερμής Ζωνιανών  – Φωστήρας
ΑΟ Παλαιόχωρας  – Αιγάλεω
Ρεπό: Ηρόδοτος

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

ένα × 3 =