Στη… ρώσικη ρουλέτα οι «κιτρινόμαυροι» πήραν το μπαράζ και μαζί την 7η θέση στη γενική κατάταξη της Β’ ΕΠΣΗ.

kanaria fragkakis antonis mia agkaliaΣτα πέναλτι (5-3) η… μπίλια στα Κανάρια απέναντι στον ΟΦΗ ’94 (2-2 κανονικός αγώνας και παράταση), την Τετάρτη το απόγευμα (26/04), στις Αρχάνες.

Οι «ασπρόμαυροι» προηγήθηκαν με τον Νοικοκυράκη (7’) έπειτα από όμορφη ομαδική προσπάθεια για να ισοφαρίσουν οι «κιτρινόμαυροι» τρία λεπτά αργότερα με τον Παπαδάκη. Νοικοκυράκης και Παπαδάκης που ήταν μέλη της φετινής εκπληκτικής πορείας της Μικτής ομάδας Νέων της ΕΠΣΗ μέχρι τον τελικό του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων.

Ο ΟΦΗ ’94 πήρε εκ νέου κεφάλι στο σκορ με τον Γκίνη (31’), ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ήρθε γρήγορα και πάλι η ισοφάριση από τους Νέους Εργοτέλη με πέναλτι του Σαμπροβαλάκη.

Οι «ασπρόμαυροι» είχαν δοκάρι καλή στιγμή με τον Κουτεντάκη στην επανάληψη και δοκάρι σε σουτ του ίδιου παίκτη έξω από την περιοχή στο 67’. Ακολούθησαν δύο πολύ καλές στιγμές με τον Αυγουστάκη και άλλες δύο με τον Νοικοκυράκη για τον ΟΦΗ ’94 και μία με τον Παπαδάκη (83’) για τα Κανάρια (τον νίκησε ο Βαρδάκης), ωστόσο το 2-2 δεν άλλαξε στην κανονική διάρκεια, αλλά και στην παράταση που ακολούθησε.

Στη… ρώσικοι ρουλέτα οι «κιτρινόμαυροι» ευστόχησαν και στα πέντε πέναλτι (Σκουλάς, Μουντράκης, Μπερνίκου, Βενεράκης και τελευταίος ο Δολαψάκης), ενώ ο Νοικοκυράκης αστόχησε στην τέταρτη εκτέλεση και τα Κανάρια επικράτησαν με συνολικό σκορ 7-5 (5-3 στα πέναλτι).

Κανάρια (Αντώνης Φραγκάκης): Σταυρακάκης, Δολαψάκης, Μουντράκης, Μανιουδάκης (60’ Γραμματικάκης), Καλιβιανάκης, Καλογεράκης, Χαϊντίνι, Αλεξάκης (72’ Μπερνίκου), Βενεράκης, Παπαδάκης, Σαμπροβαλάκης (60’ Σκουλάς).

ΟΦΗ ’94 (Ζαχαρίας Νοικοκυράκης): Βαρδάκης, Αποστολάκης, Κουρίνος, Μουτσομετάι, Αυγουστάκης, Βολτυράκης, Τζωρτζάκης (110’ Αλεξάκης), Βρεττός (46’ Παπαδάκης Μ.), Νοικοκυράκης, Γκίνη (70’ Λαζίδης), Κουτεντάκης.