Και τα… πανηγύρια καλά κρατούν στο Νιπιδιτό μετά την άνοδο την οποία κατέκτησε εν τέλει ο Ηρακλής! Η ομάδα του Αντώνη Μισαργόπουλου σε ένα χορταστικό ματς κατάφερε να επικρατήσει των μαχητικών Καναριών με 3-2, και έτσι πανηγύρισε την άνοδο στην Α2 ΕΠΣΗ!
nipiditosΛίγο πριν συμπληρωθούν 30 λεπτά παιχνιδιού και συγκεκριμένα στο 28′ ο Τσαφαντάκης από αριστερά και από πλάγια θέση άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους.
Πριν καν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί έγινε και το 2-0, έπειτα από ωραία παράλληλη μπαλιά του Ιερωνυμάκη στον Αλεξίου, ο οποίος από κοντά σημείωσε το 0-2.
Στο 33′ ο Αλεξίου βρέθηκε μπροστά από τον Σταυρακάκη και δε δυσκολεύτηκε να ανεβάσει το δείκτη του σκορ σε 3-0, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη τα Κανάρια μπήκαν δυνατά και κατάφεραν να κάνουν το 3-0, 3-2! Στο 50′ ο Παπαδάκης ήταν αυτός που μείωσε σε 3-1, και ο Βενεράκης τρία λεπτά έγραψε το 3-2.
Στη συνέχεια οι δύο ομάδες απείλησαν η μία την άλλη, χωρίς όμως το σκορ να αλλάξει και έτσι με το σφύριγμα της λήξης ο Ηρακλής Νιπιδιτού ανέβηκε στην Α2 αλλά και στα… ουράνια!

ΚΑΝΑΡΙΑ: Σταυρακάκης, Δολαξάκης, Μουντράκης, Μανιουδάκης, Καλιβιανάκης, Καλογεράκης, Χαντίνι, Αλεξάκης, Βενεράκης, Παπαδάκης, Χαμπροβαλάκης

ΗΡΑΚΛΗΣ: Καρλής, Αναγνωστάκης Μ., Νικολό, Πετράκης, Τσικαλάς, Αναγνωστάκης Ι., Αλεξίου, Νικολαράς, Τσαφαντάκης, Κουκάκης, Ιερωνυμάκης