Γκολ και θέαμα πρόσφερε σήμερα ο ΟΦΗ ’94 στο γήπεδο της Τυλίσου, όπου αγωνίστηκε ως γηπεδούχος απέναντι στην ΑΕ Καμηλαρίου και επικράτησε με το εντυπωσιακό 8-0. Μάλιστα, είναι χαρακτηριστικό ότι τα επτά από τα οκτώ τέρματα των νικητών σημειώθηκαν στο α’ ημίχρονο.

Ofi 94-AE Kamilariou (3)

Στο 4’ ο Κουτεντάκης άνοιξε το σκορ ενώ μετά από λίγα δευτερόλεπτα ο Νοικοκυράκης με μακρινό σουτ έκανε το 2-0. Στο 14’ ο Κουτεντάκης με κοντινό πλασέ σημείωσε το 3-0 ενώ ο ίδιος συνδυάστηκε στο 21’ με τον Λαζίδη και εκείνος σούταρε, η μπάλα κόντραρε και σε παίκτη του Καμηλαρίου και έγινε το 4-0.
Ο «χορός» των γκολ συνεχίστηκε στο 31’ με το Νοικοκυράκη (5-0), ο ίδιος έκανε το 6-0 στο 40’, ενώ λίγο πριν κλείσει το α’ ημίχρονο ο Λαζίδης πέτυχε το 7-0.

Στο β’ ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε, το 8-0 διαμορφώθηκε από τον Νοικοκυράκη ο οποίος σημείωσε καρέ τερμάτων.

Ofi 94-AE Kamilariou (4)

ΟΦΗ ‘94: Πανταγάκης, Μουτσομετάι, Κουρίνος, Αυγουστάκης, Ζερβάκης (46΄ Βρεττός), Γκίνη, Παπαδάκης (46΄ Τζωρτζάκης), Κουγιουμτζής, Νοικοκυράκης (65΄ Μηλιαράκης), Λαζίδης, Κουτεντάκης.

ΑΕ ΚΑΜΗΛΑΡΙΟΥ: Βολυράκης, Στεφανάκης (67΄ Μαλλιαράκης), Σταυρουλάκης (46΄ Λεονταράκης), Σημαιάκης, Αζίζ Άλα, Κλοντ Άλα, Θεοχαράκης, Δαριβιανάκης (25΄ Ρηγάκης), Ανδρουλάκης, Ανδρεαδάκης, Κρασαγάκης

Ofi 94-AE Kamilariou (1) Ofi 94-AE Kamilariou (2) Ofi 94-AE Kamilariou (5)