Α1 ΕΠΣΗ: Πως αναμένεται να διαμορφωθεί το πρόγραμμα

Σημαντικές ειδήσεις «έβγαλε» η συνάντηση των ανθρώπων της Επιτροπής Πρωταθλήματος της ΕΠΣΗ με εκπροσώπους των σωματείων, καθώς αποφασίστηκε και ανακοινώθηκε διαφοροποίηση του προγράμματος της Α1 ΕΠΣΗ, παρατείνοντας το ουσιαστικά κατά δύο εβδομάδες.

- Advertisement -

Οι αλλαγές που προέκυψαν αφορούν στο σύνολο των αγωνιστικών του 2020, καθώς η επανέναρξη μετά τη διακοπή για τη πρωτοχρονιά, ορίστηκε για το σαββατοκύριακο 11 και 12 Ιανουαρίου αντί για 4-5/1 που είχε αρχικά οριστεί, ενώ η εμβόλιμη 22η αγωνιστική θα γίνει τη Κυριακή 16 Φεβρουαρίου αντί για Τετάρτη 5/2 και η τελευταία αγωνιστική αντί για 29/2 μετατέθηκε για 15/3.

Παρακάτω το πρόγραμμα της Α1 ΕΠΣΗ, όπως έχει πλέον διαμορφωθεί:

14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 7/12/2019

ΓΗΠΕΔΟ ΘΡΑΨΑΝΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ – ΠΑΝΟΜ

ΓΗΠΕΔΟ ΕΛΙΑΣ ΩΡΑ 15:00 ΡΩΜΑΝΟΣ – ΟΦΑ

ΚΥΡΙΑΚΗ 8/12/2019

ΓΗΠΕΔΟ ΑΕΚ ΩΡΑ 15:00 ΑΕΚ – ΜΙΝΩΪΚΗ

ΓΗΠΕΔΟ ΜΟΙΡΩΝ ΩΡΑ 15:00 ΜΟΙΡΕΣ – ΓΟΡΤΥΣ

ΓΗΠΕΔΟ ΚΡΟΥΣΩΝΑ ΩΡΑ 15:00 ΠΑΟΚ – ΤΡΙΤΩΝΙΑ

ΓΗΠΕΔΟ ΑΛΜΥΡΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΑΛΜΥΡΟΣ – ΑΟΤ

ΓΗΠΕΔΟ ΖΑΡΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΖΑΡΟΣ – ΔΑΜΑΣΤΑ

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 14/12/2019

ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝ/ΜΙΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΜΙΝΩΪΚΗ – ΖΑΡΟΣ

ΓΗΠΕΔΟ ΜΑΛΙΩΝ ΩΡΑ 15:00 ΠΑΝΟΜ – ΜΟΙΡΕΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 15/12/2019

ΓΗΠΕΔΟ ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΤΡΙΤΩΝΙΑ – ΑΟΤ

ΓΗΠΕΔΟ ΔΑΜΑΣΤΑΣ ΩΡΑ 15:00 ΔΑΜΑΣΤΑ – ΠΑΟΚ

ΓΗΠΕΔΟ ΑΓ.ΔΕΚΑ ΩΡΑ 15:00 ΓΟΡΤΥΣ – ΑΛΜΥΡΟΣ

ΓΗΠΕΔΟ ΔΗΜ.ΣΤ.ΑΡΚΑΛΟΧ ΩΡΑ 15:00 ΟΦΑ – ΑΕΚ

ΓΗΠΕΔΟ ΕΛΙΑΣ ΩΡΑ 15:00 ΡΩΜΑΝΟΣ – ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ

16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 21/12/2019

ΓΗΠΕΔΟ ΔΑΜΑΣΤΑΣ ΩΡΑ 15:00 ΔΑΜΑΣΤΑ – ΤΡΙΤΩΝΙΑ

ΓΗΠΕΔΟ ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΑΟΤ – ΓΟΡΤΥΣ

ΓΗΠΕΔΟ ΚΡΟΥΣΩΝΑ ΩΡΑ 15:00 ΠΑΟΚ – ΜΙΝΩΪΚΗ

ΓΗΠΕΔΟ ΑΛΜΥΡΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΑΛΜΥΡΟΣ – ΠΑΝΟΜ

ΓΗΠΕΔΟ ΖΑΡΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΖΑΡΟΣ – ΟΦΑ

ΓΗΠΕΔΟ ΜΟΙΡΩΝ ΩΡΑ 15:00 ΜΟΙΡΕΣ – ΡΩΜΑΝΟΣ

ΓΗΠΕΔΟ ΑΕΚ ΩΡΑ 15:00 ΑΕΚ – ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ

17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 11/1/2020

ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝ/ΜΙΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΜΙΝΩΪΚΗ – ΔΑΜΑΣΤΑ

ΓΗΠΕΔΟ ΜΑΛΙΩΝ ΩΡΑ 15:00 ΠΑΝΟΜ – ΑΟΤ

ΚΥΡΙΑΚΗ 12/1/2020

ΓΗΠΕΔΟ ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΤΡΙΤΩΝΙΑ – ΓΟΡΤΥΣ

ΓΗΠΕΔΟ ΔΗΜ.ΣΤ.ΑΡΚΑΛΟΧ ΩΡΑ 15:00 ΟΦΑ – ΠΑΟΚ

ΓΗΠΕΔΟ ΘΡΑΨΑΝΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ – ΖΑΡΟΣ

ΓΗΠΕΔΟ ΕΛΙΑΣ ΩΡΑ 15:00 ΡΩΜΑΝΟΣ – ΑΛΜΥΡΟΣ

ΓΗΠΕΔΟ ΑΕΚ ΩΡΑ 15:00 ΑΕΚ – ΜΟΙΡΕΣ

18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 18/1/2020

ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝ/ΜΙΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΜΙΝΩΪΚΗ – ΤΡΙΤΩΝΙΑ

ΓΗΠΕΔΟ ΖΑΡΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΖΑΡΟΣ – ΜΟΙΡΕΣ

ΓΗΠΕΔΟ ΑΓ.ΔΕΚΑ ΩΡΑ 15:00 ΓΟΡΤΥΣ – ΠΑΝΟΜ

ΚΥΡΙΑΚΗ 19/1/2020

ΓΗΠΕΔΟ ΑΛΜΥΡΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΑΛΜΥΡΟΣ – ΑΕΚ

ΓΗΠΕΔΟ ΔΑΜΑΣΤΑΣ ΩΡΑ 15:00 ΔΑΜΑΣΤΑ – ΟΦΑ

ΓΗΠΕΔΟ ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΑΟΤ – ΡΩΜΑΝΟΣ

ΓΗΠΕΔΟ ΚΡΟΥΣΩΝΑ ΩΡΑ 15:00 ΠΑΟΚ – ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ

19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 25/1/2020

ΓΗΠΕΔΟ ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΤΡΙΤΩΝΙΑ – ΠΑΝΟΜ

ΓΗΠΕΔΟ ΔΗΜ.ΣΤ.ΑΡΚΑΛΟΧ ΩΡΑ 15:00 ΟΦΑ – ΜΙΝΩΪΚΗ

ΚΥΡΙΑΚΗ 26/1/2020

ΓΗΠΕΔΟ ΕΛΙΑΣ ΩΡΑ 15:00 ΡΩΜΑΝΟΣ – ΓΟΡΤΥΣ

ΓΗΠΕΔΟ ΘΡΑΨΑΝΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ – ΔΑΜΑΣΤΑ

ΓΗΠΕΔΟ ΑΕΚ ΩΡΑ 15:00 ΑΕΚ – ΑΟΤ

ΓΗΠΕΔΟ ΜΟΙΡΩΝ ΩΡΑ 15:00 ΜΟΙΡΕΣ – ΠΑΟΚ

ΓΗΠΕΔΟ ΖΑΡΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΖΑΡΟΣ – ΑΛΜΥΡΟΣ

20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 1/2/2020

ΓΗΠΕΔΟ ΜΑΛΙΩΝ ΩΡΑ 15:00 ΠΑΝΟΜ – ΡΩΜΑΝΟΣ

ΓΗΠΕΔΟ ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΑΟΤ – ΖΑΡΟΣ

ΓΗΠΕΔΟ ΚΡΟΥΣΩΝΑ ΩΡΑ 15:00 ΠΑΟΚ – ΑΛΜΥΡΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 2/2/2020

ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝ/ΜΙΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΜΙΝΩΪΚΗ – ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ

ΓΗΠΕΔΟ ΔΗΜ.ΣΤ.ΑΡΚΑΛΟΧ ΩΡΑ 15:00 ΟΦΑ – ΤΡΙΤΩΝΙΑ

ΓΗΠΕΔΟ ΑΓ.ΔΕΚΑ ΩΡΑ 15:00 ΓΟΡΤΥΣ – ΑΕΚ

ΓΗΠΕΔΟ ΔΑΜΑΣΤΑΣ ΩΡΑ 15:00 ΔΑΜΑΣΤΑ – ΜΟΙΡΕΣ

21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 8/2/2020

ΓΗΠΕΔΟ ΑΕΚ ΩΡΑ 15:00 ΑΕΚ – ΠΑΝΟΜ

ΓΗΠΕΔΟ ΑΛΜΥΡΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΑΛΜΥΡΟΣ – ΔΑΜΑΣΤΑ

ΚΥΡΙΑΚΗ 9/2/2020

ΓΗΠΕΔΟ ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΤΡΙΤΩΝΙΑ – ΡΩΜΑΝΟΣ

ΓΗΠΕΔΟ ΘΡΑΨΑΝΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ – ΟΦΑ

ΓΗΠΕΔΟ ΜΟΙΡΩΝ ΩΡΑ 15:00 ΜΟΙΡΕΣ – ΜΙΝΩΪΚΗ

ΓΗΠΕΔΟ ΖΑΡΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΖΑΡΟΣ – ΓΟΡΤΥΣ

ΓΗΠΕΔΟ ΚΡΟΥΣΩΝΑ ΩΡΑ 15:00 ΠΑΟΚ – ΑΟΤ

22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΚΥΡΙΑΚΗ 16/2/2019

ΓΗΠΕΔΟ ΘΡΑΨΑΝΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ – ΤΡΙΤΩΝΙΑ

ΓΗΠΕΔΟ ΕΛΙΑΣ ΩΡΑ 15:00 ΡΩΜΑΝΟΣ – ΑΕΚ

ΓΗΠΕΔΟ ΜΑΛΙΩΝ ΩΡΑ 15:00 ΠΑΝΟΜ – ΖΑΡΟΣ

ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝ/ΜΙΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΜΙΝΩΪΚΗ – ΑΛΜΥΡΟΣ

ΓΗΠΕΔΟ ΔΗΜ.ΣΤ.ΑΡΚΑΛΟΧ ΩΡΑ 15:00 ΟΦΑ – ΜΟΙΡΕΣ

ΓΗΠΕΔΟ ΑΓ.ΔΕΚΑ ΩΡΑ 15:00 ΓΟΡΤΥΣ – ΠΑΟΚ

ΓΗΠΕΔΟ ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΑΟΤ – ΔΑΜΑΣΤΑ

23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/2/2020

ΓΗΠΕΔΟ ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΤΡΙΤΩΝΙΑ – ΑΕΚ

ΓΗΠΕΔΟ ΜΟΙΡΩΝ ΩΡΑ 15:00 ΜΟΙΡΕΣ – ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ

ΓΗΠΕΔΟ ΖΑΡΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΖΑΡΟΣ – ΡΩΜΑΝΟΣ

ΓΗΠΕΔΟ ΑΛΜΥΡΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΑΛΜΥΡΟΣ – ΟΦΑ

ΓΗΠΕΔΟ ΚΡΟΥΣΩΝΑ ΩΡΑ 15:00 ΠΑΟΚ – ΠΑΝΟΜ

ΓΗΠΕΔΟ ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΑΟΤ – ΜΙΝΩΪΚΗ

ΓΗΠΕΔΟ ΔΑΜΑΣΤΑΣ ΩΡΑ 15:00 ΔΑΜΑΣΤΑ – ΓΟΡΤΥΣ

24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΚΥΡΙΑΚΗ 1/3/2020

ΓΗΠΕΔΟ ΜΟΙΡΩΝ ΩΡΑ 15:00 ΜΟΙΡΕΣ – ΤΡΙΤΩΝΙΑ

ΓΗΠΕΔΟ ΑΕΚ ΩΡΑ 15:00 ΑΕΚ – ΖΑΡΟΣ

ΓΗΠΕΔΟ ΘΡΑΨΑΝΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ – ΑΛΜΥΡΟΣ

ΓΗΠΕΔΟ ΕΛΙΑΣ ΩΡΑ 15:00 ΡΩΜΑΝΟΣ – ΠΑΟΚ

ΓΗΠΕΔΟ ΔΗΜ.ΣΤ.ΑΡΚΑΛΟΧ ΩΡΑ 15:00 ΟΦΑ – ΑΟΤ

ΓΗΠΕΔΟ ΜΑΛΙΩΝ ΩΡΑ 15:00 ΠΑΝΟΜ – ΔΑΜΑΣΤΑ

ΓΗΠΕΔΟ ΑΓ.ΔΕΚΑ ΩΡΑ 15:00 ΓΟΡΤΥΣ – ΜΙΝΩΪΚΗ

25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΚΥΡΙΑΚΗ 8/3/2020

ΓΗΠΕΔΟ ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΤΡΙΤΩΝΙΑ – ΖΑΡΟΣ

ΓΗΠΕΔΟ ΑΛΜΥΡΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΑΛΜΥΡΟΣ – ΜΟΙΡΕΣ

ΓΗΠΕΔΟ ΚΡΟΥΣΩΝΑ ΩΡΑ 15:00 ΠΑΟΚ – ΑΕΚ

ΓΗΠΕΔΟ ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΑΟΤ – ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ

ΓΗΠΕΔΟ ΔΑΜΑΣΤΑΣ ΩΡΑ 15:00 ΔΑΜΑΣΤΑ – ΡΩΜΑΝΟΣ

ΓΗΠΕΔΟ ΑΓ.ΔΕΚΑ ΩΡΑ 15:00 ΓΟΡΤΥΣ – ΟΦΑ

ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝ/ΜΙΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΜΙΝΩΪΚΗ – ΠΑΝΟΜ

26η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 15/3/2020

ΓΗΠΕΔΟ ΑΛΜΥΡΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΑΛΜΥΡΟΣ – ΤΡΙΤΩΝΙΑ

ΓΗΠΕΔΟ ΖΑΡΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΖΑΡΟΣ – ΠΑΟΚ

ΓΗΠΕΔΟ ΜΟΙΡΩΝ ΩΡΑ 15:00 ΜΟΙΡΕΣ – ΑΟΤ

ΓΗΠΕΔΟ ΑΕΚ ΩΡΑ 15:00 ΑΕΚ – ΔΑΜΑΣΤΑ

ΓΗΠΕΔΟ ΘΡΑΨΑΝΟΥ ΩΡΑ 15:00 ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ – ΓΟΡΤΥΣ

ΓΗΠΕΔΟ ΕΛΙΑΣ ΩΡΑ 15:00 ΡΩΜΑΝΟΣ – ΜΙΝΩΪΚΗ

ΓΗΠΕΔΟ ΜΑΛΙΩΝ ΩΡΑ 15:00 ΠΑΝΟΜ – ΟΦΑ

ΚΟΥΒΙΔΗΣ - ΠΑΓΩΤΟ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Έμεινε όρθιος στην Ριζούπολη ο ΟΦΗ!

Σε ένα παιχνίδι που δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, ο ΟΦΗ ήρθε ισόπαλος χωρίς τέρματα στην Ριζούπολη και μεγάλωσε ακόμη περισσότερο την διαφορά του από...

Με Σωτηρίου, Ντε Γκούζμαν και Σολίς στην Αθήνα

Με τους Δημήτρη Σωτηρίου, Nazareno Solis και Jonathan De Guzman να προπονούνται κανονικά για μια ακόμη ημέρα και να εντάσσονται στην αποστολή για τον...

Μαγνητική για Νέιρα και Σολίς

Με προπόνηση που έγινε το πρωί της Τρίτης (6/4) στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, άρχισε η προετοιμασία του ΟΦΗ για τον εκτός έδρας αγώνα με...

Θλάση ο Φερέιρα

Ο Βραζιλιάνος μεσοεπιθετικός των Κρητικών  δεν αναμένεται να παίξει στη Ριζούπολη και... βλέπουμε. Αλλαγή στην αλλαγή έγινε ο Φερέιρα στο 2-1 του ΟΦΗ επί του...

Σαρδινέρο: “Χρειαζόμασταν αυτή τη νίκη και την αξίζαμε”

Ο Αντριάν Σαρδινέρο μίλησε στα κανάλια Novasports για την επιστροφή στις νίκες του ΟΦΗ με το 2-1 επί του ΠΑΣ Γιάννινα, αλλά και το...