Με τον Γιώργο Παπαδάκη να σημειώνει ένα απίστευτο γκολ στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο ΑΟΤ πανηγύρισε τη 1η του νίκη στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΠΣΗ απέναντι στη Μινωική στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Διγενή μόλις στο 10ο λεπτό, όμως ο Ντόκο στο 43’ έφερε το παιχνίδι στα ίσα για να διαμορφώσει το τελικό 1-2 στο 93’ ο Γιώργος Παπαδάκης με απευθείας εκτέλεση κόρνερ.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο ΑΟΤ έπαιζε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Μπριλάκη.

Μινωική: Πουλάκης, Καρούζος, Χατζηδημητρίου, Τσαμπουράκης(65’ Ανδρεαδάκης), Διγενής, Στεφανής, Καστελλιανάκης, Ψαράς(75’ Κλίνης), Ρουμελιώτης(88’ Καμαράτος), Στακάκης(50’ Νικηταράς), Αστυρακάκης

ΑΟΤ: Χαραλαμπάκης, Χαλκιαδάκης, Ντόκο, Παπαδάκης Σ., Παπαδάκης Γ., Μαραγκάκης, Τριάντης, Σκουτέλης, Καρταλιανάκης, Μπετοφέι, Κουτεντάκης