Με τη νίκη έφυγε από τον Καρτερό η Τριτωνία και έπιασε… τετράδα στη βαθμολογία της Α1 ΕΠΣΗ.

Η ομάδα του Στέλιου Ανωγειανάκη κατάφερε να πάρει τη νίκη με 0-1 και να φύγει με τους τρεις βαθμούς από τον Καρτερό χάρη στο γκολ του Πηρουνάκη στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο πρώτο μέρος καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να πετύχει ένα τέρμα και να ανοίξει το σκορ, όμως τα πράγματα άλλαξαν στο 60ο λεπτό. Ο Στρατιδάκης κέρδισε πέναλτι και ο Πηρουνάκης το εκτέλεσε εύστοχα βάζοντας μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους.

Το τέρμα αυτό ήταν αρκετό για την Τριτωνία, η οποία διασφάλισε το προβάδισμα της μέχρι τη σφύριγμα της λήξης παίρνοντας τεράστιο «τρίποντο» στον Καρτερό.

Οι συνθέσεις:

ΑΕΚ: Βενέρης, Λέλεκας, Νικολάου Π., Κατσαρής, Λιακάκης, Κάββαλος, Καραφωτιάς Τ., Κοκκινάκης, Σπύρου, Στεφανάκης, Καλαμιώτης

Τριτωνία: Καπετανάκης, Φτυλάκης, Κουτεντάκης, Μυφτάρι, Μιχελινάκης, Πηρουνάκης, Βαρσάμης, Ντραγκότι Η., Μπαλόκας (90’ Ματέο), Στρατιδάκης (90+3 Θέμελης), Γκίνη (78’ Φραγκιαδάκης Γ.)