Το ολοκληρωμένο πρόγραμμα του κρητικού ομίλου της Γ ‘ Εθνικής

Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα του 10ου ομίλου (κρητικού ομίλου) της Γ’ Εθνικής, με την σέντρα να ορίζεται την Κυριακή (18/10) στις 16:00.

- Advertisement -

Από το πρόγραμμα της πρεμιέρας ξεχωρίζουν το Ηρακλειώτικο ντέρμπι ανάμεσα σε Πόρο και Ηρόδοτο και το Χανιώτικο ανάμεσα σε Παλαιοχώρα και Πλατανιά.

Απο κει και πέρα και λόγω της μεγάλης καθυστέρησης της έναρξης του πρωταθλήματος αποφασίστηκε να γίνουν εμβόλιμες αγωνιστικές της εξής ημερομηνίες:

2η αγωνιστική: Τετάρτη (21/10)

7η αγωνιστική: Τετάρτη (18/11)

12η αγωνιστική: Τετάρτη (16/12)

14η αγωνιστική: Πέμπτη (7/1)

21η αγωνιστική: Τετάρτη (17/2)

Αναλυτικά όλο το πρόγραμμα της φετινής σεζόν:

1η αγωνιστική (Κυριακή 18/10) -16η (Κυριακή 17/1)

Γιούχτας – Αστέρας Ρεθύμνου
ΑΟ Παλαιόχωρας – Πλατανιάς
ΑΟ Αγίου Νικολάου – Άρης Σούδας
Αλμυρός Γαζίου – Αναγέννηση Ιεράπετρας
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Άρης Ρεθύμνου
ΑΕ Νεάπολης -ΠΟΑτσαλένιου
ΑΟ Πόρου – Ηρόδοτος
Ρεθυμνιακός – ΑΟ Δαμάστας

2η αγωνιστική (Τετάρτη 21/10/2020)-17η (Κυριακή 24/1/2021)

ΑΟ Παλαιόχωρας – Γιούχτας
Αστέρας Ρεθύμνου – ΑΟ Αγίου Νικολάου
Πλατανιάς – Αλμυρός Γαζίου
Άρης Σούδας – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
Αναγέννηση Ιεράπετρας – ΑΕ Νεάπολης
Άρης Ρεθύμνου – ΑΟ Πόρου
ΠΟΑτσαλένιου – ΑΟ Δαμάστας
Ηρόδοτος – Ρεθυμνιακός

3η αγωνιστική (Κυριακή 25/10)-18η (Κυριακή 31/1)

Γιούχτας – ΑΟ Αγίου Νικολάου
Αλμυρός Γαζίου – ΑΟ Παλαιόχωρας
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Αστέρας Ρεθύμνου
ΑΕ Νεάπολης – Πλατανιάς
ΑΟ Πόρου – Άρης Σούδας
ΑΟ Δαμάστας – Αναγέννηση Ιεράπετρας
Ρεθυμνιακός – Άρης Ρεθύμνου
ΠΟΑτσαλένιου – Ηρόδοτος

4η αγωνιστική (Κυριακή 1/11)-19η (Κυριακή 7/2)

Αλμυρός Γαζίου – Γιούχτας
ΑΟ Αγίου Νικολάου – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
ΑΟ Παλαιόχωρας – ΑΕ Νεάπολης
Αστέρας Ρεθύμνου – ΑΟ Πόρου
Πλατανιάς – ΑΟ Δαμάστας
Άρης Σούδας – Ρεθυμνιακός
Αναγέννηση Ιεράπετρας – Ηρόδοτος
Άρης Ρεθύμνου – ΠΟΑτσαλένιου

5η αγωνιστική (Κυριακή 8/11)-20η (Κυριακή 13/2)

Γιούχτας – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
ΑΕ Νεάπολης – Αλμυρός Γαζίου
ΑΟ Πόρου – ΑΟ Αγίου Νικολάου
ΑΟ Δαμάστας – ΑΟ Παλαιόχωρας
Ρεθυμνιακός – Αστέρας Ρεθύμνου
Ηρόδοτος – Πλατανιάς
ΠΟΑτσαλένιου – Άρης Σούδας
Αναγέννηση Ιεράπετρας – Άρης Ρεθύμνου

6η αγωνιστική (Κυριακή 15/11) 21η (Τετάρτη 17/2)

ΑΕ Νεάπολης – Γιούχτας
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – ΑΟ Πόρου
Αλμυρός Γαζίου – ΑΟ Δαμάστας
ΑΟ Αγίου Νικολάου – Ρεθυμνιακός
ΑΟ Παλαιόχωρας – Ηρόδοτος
Αστέρας Ρεθύμνου – ΠΟΑτσαλένιου
Πλατανιάς – Άρης Ρεθύμνου
Άρης Σούδας – Αναγέννηση Ιεράπετρας

7η αγωνιστική (Τετάρτη 18/11)-22η (Κυριακή 21/2)

Γιούχτας – ΑΟ Πόρου
ΑΟ Δαμάστας – ΑΕ Νεάπολης
Ρεθυμνιακός – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
Ηρόδοτος – Αλμυρός Γαζίου
ΠΟΑτσαλένιου – ΑΟ Αγίου Νικολάου
Άρης Ρεθύμνου – ΑΟ Παλαιόχωρας
Αναγέννηση Ιεράπετρας – Αστέρας Ρεθύμνου
Πλατανιάς – Άρης Σούδας

8η αγωνιστική (Κυριακή 22/11)-23η (Κυριακή 28/2)

ΑΟ Δαμάστας – Γιούχτας
ΑΟ Πόρου – Ρεθυμνιακός
ΑΕ Νεάπολης – Ηρόδοτος
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – ΠΟΑτσαλένιου
Αλμυρός Γαζίου – Άρης Ρεθύμνου
ΑΟ Αγίου Νικολάου – Αναγέννηση Ιεράπετρας
ΑΟ Παλαιόχωρας – Άρης Σούδας
Αστέρας Ρεθύμνου – Πλατανιάς

9η αγωνιστική (Κυριακή 29/11)-24η (Κυριακή 7/3)

Γιούχτας – Ρεθυμνιακός
Ηρόδοτος – ΑΟ Δαμάστας
ΠΟΑτσαλένιου – ΑΟ Πόρου
Άρης Ρεθύμνου – ΑΕ Νεάπολης
Αναγέννηση Ιεράπετρας – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
Άρης Σούδας – Αλμυρός Γαζίου
Πλατανιάς- ΑΟ Αγίου Νικολάου
Αστέρας Ρεθύμνου – ΑΟ Παλαιόχωρας

10η αγωνιστική (Κυριακή 6/12)-25η (Κυριακή 14/3)

Ηρόδοτος – Γιούχτας
Ρεθυμνιακός -ΠΟΑτσαλένιου
ΑΟ Δαμάστας – Άρης Ρεθύμνου
ΑΟ Πόρου – Αναγέννηση Ιεράπετρας
ΑΕ Νεάπολης – Άρης Σούδας
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Πλατανιάς
Αλμυρός Γαζίου – Αστέρας Ρεθύμνου
ΑΟ Αγίου Νικολάου – ΑΟ Παλαιόχωρας

11η αγωνιστική (Κυριακή 13/12) – 26η (Κυριακή 21/3)

Γιούχτας – ΠΟΑτσαλένιου
Άρης Ρεθύμνου – Ηρόδοτος
Αναγέννηση Ιεράπετρας – Ρεθυμνιακός
Άρης Σούδας – ΑΟ Δαμάστας
Πλατανιάς – ΑΟ Πόρου
Αστέρας Ρεθύμνου – ΑΕ Νεάπολης
ΑΟ Παλαιόχωρας – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
ΑΟ Αγίου Νικολάου – Αλμυρός Γαζίου

12η αγωνιστική (Τετάρτη 16/12)-27η (Κυριακή 28/3)

Άρης Ρεθύμνου – Γιούχτας
ΠΟΑτσαλένιου – Αναγέννηση Ιεράπετρας
Ηρόδοτος – Άρης Σούδας
Ρεθυμνιακός – Πλατανιάς
ΑΟ Δαμάστας – Αστέρας Ρεθύμνου
ΑΟ Πόρου – ΑΟ Παλαιόχωρας
ΑΕ Νεάπολης – ΑΟ Αγίου Νικολάου
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Αλμυρός Γαζίου

13η αγωνιστική (Κυριακή 20/12)-28η (Κυριακή 4/4)

Γιούχτας – Αναγέννηση Ιεράπετρας
Άρης Σούδας – Άρης Ρεθύμνου
Πλατανιάς – ΠΟΑτσαλένιου
Αστέρας Ρεθύμνου – Ηρόδοτος
ΑΟ Παλαιόχωρας – Ρεθυμνιακός
ΑΟ Αγίου Νικολάου – ΑΟ Δαμάστας
Αλμυρός Γαζίου – ΑΟ Πόρου
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – ΑΕ Νεάπολης

14η αγωνιστική (Πέμπτη 7/1)-29η (Κυριακή 11/4)

Άρης Σούδας – Γιούχτας
Αναγέννηση Ιεράπετρας – Πλατανιάς
Άρης Ρεθύμνου – Αστέρας Ρεθύμνου
ΠΟΑτσαλένιου – ΑΟ Παλαιόχωρας
Ηρόδοτος – ΑΟ Αγίου Νικολάου
Ρεθυμνιακός – Αλμυρός Γαζίου
ΑΟ Δαμάστας – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
ΑΟ Πόρου – ΑΕ Νεάπολης

15η αγωνιστική (Κυριακή 10/1)-30η (Κυριακή 18/4)

Γιούχτας – Πλατανιάς
Αστέρας Ρεθύμνου – Άρης Σούδας
ΑΟ Παλαιόχωρας – Αναγέννηση Ιεράπετρας
ΑΟ Αγίου Νικολάου – Άρης Ρεθύμνου
Αλμυρός Γαζίου – ΠΟΑτσαλένιου
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Ηρόδοτος
ΑΕ Νεάπολης – Ρεθυμνιακός
ΑΟ Πόρου – ΑΟ Δαμάστας

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Έμεινε όρθιος στην Ριζούπολη ο ΟΦΗ!

Σε ένα παιχνίδι που δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, ο ΟΦΗ ήρθε ισόπαλος χωρίς τέρματα στην Ριζούπολη και μεγάλωσε ακόμη περισσότερο την διαφορά του από...

Με Σωτηρίου, Ντε Γκούζμαν και Σολίς στην Αθήνα

Με τους Δημήτρη Σωτηρίου, Nazareno Solis και Jonathan De Guzman να προπονούνται κανονικά για μια ακόμη ημέρα και να εντάσσονται στην αποστολή για τον...

Μαγνητική για Νέιρα και Σολίς

Με προπόνηση που έγινε το πρωί της Τρίτης (6/4) στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, άρχισε η προετοιμασία του ΟΦΗ για τον εκτός έδρας αγώνα με...

Θλάση ο Φερέιρα

Ο Βραζιλιάνος μεσοεπιθετικός των Κρητικών  δεν αναμένεται να παίξει στη Ριζούπολη και... βλέπουμε. Αλλαγή στην αλλαγή έγινε ο Φερέιρα στο 2-1 του ΟΦΗ επί του...

Σαρδινέρο: “Χρειαζόμασταν αυτή τη νίκη και την αξίζαμε”

Ο Αντριάν Σαρδινέρο μίλησε στα κανάλια Novasports για την επιστροφή στις νίκες του ΟΦΗ με το 2-1 επί του ΠΑΣ Γιάννινα, αλλά και το...