Στο πέναλτι οδήγησε η ανοησία του Νάστου. Ο κεντρικός αμυντικός του ΟΦΗ έριξε κάτω τον Άκπομ ενώ η μπάλα είχε περάσει πάνω από τα κεφάλια τους σε σέντρα και την είχε απομακρύνει ο Ουάλι σε κόρνερ.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ελ Καντουρί στο ένατο λεπτό των καθυστερήσεων. Και πάλι η πάσα κλειδί ήταν από τον Τζόλη. Ο 18χρονος έβγαλε διαγώνια αριστερά για τον Σβιντέρσκι, ο Πολωνός έκανε το σουτ, ο Ουάλι απομάκρυνε και ο Καντουρί στο ριμπάουντ με το πρώτο του γκολ στη σεζόν διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

ΠΑΟΚ (Αμπέλ Φερέιρα): Πασχαλάκης, Μάτος (76′ Ροντρίγκο), Βαρέλα, Ίνγκασον, Γιαννούλης, Εσίτι (76′ Μαουρίσιο), Ελ Καντουρί, Λημνιός (69′ Στοχ), Λάμπρου (55′ Τζόλης), Μπίσεσβαρ (55′ Σβιντέρσκι) , Άκπομ.

ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Ουάλι, Μπράουν, Νάστος, Γιαννούλης, Κοροβέσης (64′ Δεληγιαννίδης), Ζοάο Βίκτορ, Νέιρα (90+5′ Μάνος), Στάικος (83′ Νοικοκυράκης), Σεμέδο, Βαζ (64′ Ναμπί), Φιγκεϊρέδο.

Πηγή: sport24.gr