Νίκη με ανατροπή για ΑΟΑΝ, 2-1 τον Άρη Σούδας

Ο Αρης Σούδας με το απίστευτο γκολ του Δρακάκη είχε το προβάδισμα στο ημίχρονο (0-1), αλλά ο ΑΟΑΝ με πρωταγωνιστή τον αμυντικό του Τσανάι “γύρισε” την κατάσταση και πήρε τη νίκη με 2-1.

Ο ΑΟΑΝ “έψαξε” από νωρίς το γκολ και έχασε σπουδαία ευκαιρία στο 6’ με τον Βροντάκη να αρνείται το γκολ στον Μεράι. Ο τερματοφύλακας του Αρη δήλωσε «παρών» σε αρκετές φάσεις μην επιτρέποντας στους γηπεδούχους να πάρουν προβάδισμα.

Από την άλλη οι πρωταθλητές Χανίων είχαν την πιο καλή στιγμή στο 33’ με τον Ροκάκη, ενώ ένα λεπτό μετά η απίστευτη έμπνευση του Δρακάκη να σουτάρει από το κέντρο με τον Κουσιάδη εκτός εστίας τους έδωσε το προβάδισμα (0-1) με ένα γκολ για highlight.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Δρακάκης δεν μπόρεσε να συνεχίσει και στην κορυφή της επίθεσης για τον Αρη μετατοπίστηκε ο Παπαθανασίου, που αντικαταστάθηκε όμως στο 57’ από τον Τσιμπρικίδη. Η ομάδα της Σούδας έφτασε κοντά στο 0-2 στο 50’ με τον Σουχλάκη, αλλά στη συνέχεια δεν μπόρεσε να σταματήσει τις… επελάσεις του Τσανάι.

Ο 26χρονος αμυντικός στο 60’ πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, συνεργάστηκε με τον Φουκαράκη και με ασύλληπτο σουτ πέτυχε το 2-1. Στο 70’ έδρασε ξανά ο ίδιος, αφού με κούρσα από την άλλη πλευρά του γηπέδου ξεμαρκαρίστηκε και έβγαλε τη σέντρα, η μπάλα πέρασε απ’ όλους και ο Παπαδόπουλος πριν καταλήξει άουτ τη γύρισε για τον Μεράι, που σκόραρε με κεφαλιά για το 2-1.

Το σκορ αυτό δεν άλλαξε μέχρι το τέλος με τον ΑΟΑΝ να ξεκινά ιδανικά το πρωτάθλημα και τον Αρη να κοιτάζει πλέον μπροστά στο χανιώτικο ντέρμπι με το ΣΥΝΚΑ.

ΑΟΑΝ (Νίκος Σουργιάς): Κουσιάδης, Δολαψάκης, Μακρυδάκης, Τσανάι, Πυθαρούλης, Μαυρής, Φουκαράκης, Μαρκάκης (77’ Τσάνγκας), Παπαδόπουλος, Διάκος, Μεράι (86’ Περάκης).

Αρης Σούδας (Νίκος Μαναρώλης): Βροντάκης, Νικολακάκης, Λιονάκης, Στεφανίδης (67’ λ.τρ. Ρουσάκης), Βουρβαχάκης, Κυτράκης, Τσίνγκας (86’ Φέζγκα), Ροκάκης, Μποτωνάκης, Παπαθανασίου (57’ Τσιμπρικίδης), Δρακάκης (46’ Σουχλάκης).

πηγή: athlitiko.gr

ΚΟΥΒΙΔΗΣ - ΠΑΓΩΤΟ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Τα highlights του Αετός Ανωγείων – Ασήμι (video)

Ο Αετός Ανωγείων ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι με το Ασήμι επικρατώντας με 2-1, για την 3η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ. Δείτε σε βίντεο...

Μπάσκετ: Δεύτερος ο ΟΦΗ – Χαμόγελα για τη μεγάλη νίκη (videos)

Με μια μεγάλη νίκη και σπουδαία εμφάνιση, η ομάδα μπάσκετ του ΟΦΗ, κέρδισε και τη Μεγαρίδα με 76-68 και σκαρφάλωσε στην δεύτερη θέση της...

Οι καλύτερες στιγμές του Γιούχτας – ΑΟΑΝ (video)

Γιούχτας και ΑΟΑΝ αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Γ' Εθνικής. Παρακολουθείστε σε βίντεο τις καλύτερες στιγμές της αναμέτρησης: https://www.youtube.com/watch?v=kwbr4NDnbRc&feature=emb_title

Τα στιγμιότυπα του Ζαρός – Δαφνές (video)

Ζαρός και Δαφνές αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Β' ΕΠΣΗ. Παρακολουθείστε σε βίντεο τα highlights της αναμέτρησης: https://www.youtube.com/watch?v=JJ3icZIdD1U&feature=emb_title

Η νίκη του ΠΟΑ στο ηρακλειώτικο ντέρμπι (video)

Ο ΠΟΑ ήταν ο μεγάλος νικητής του ηρακλειώτικου ντέρμπι, επικρατώντας με 2-1 το Ηροδότου στο Ατσαλένιο. Δείτε σε βίντεο τις καλύτερες στιγμές της αναμέτρησης: https://www.youtube.com/watch?v=qLJN4bB7EWw&feature=emb_title