Ο Φωτιάδης στην Τούμπα

Ορίστηκαν από την ΚΕΔ/ΕΠΟ οι διαιτητές που θα διευθύνουν τις αναμετρήσεις της 3ης αγωνιστικής των πλέι-οφ και πλέι-άουτ, με τον Φώτη Φωτιάδη να είναι ο “άρχοντας” του παιχνιδιού στην Τούμπα, ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και στον ΟΦΗ.

- Advertisement -

Από το πρόγραμμα ξεχωρίζει το ντέρμπι του Ολυμπιακού με τον Παναθηναϊκό, το οποίο θα διευθύνει ο Τάσος Σιδηρόπουλος.

Ο Τάσος Παπαπέτρου θα διευθύνει την αναμέτρηση του Ολυμπιακού Σταδίου ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Άρη, ο Φώτης Φωτιάδης αυτήν την Τούμπας ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον ΟΦΗ. Ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος στην Ξάνθη και την αναμέτρηση της τοπικής ομάδας με τον Παναιτωλικό, ο Αλέξανδρος Τσαμούρης στην Τρίπολη και το ματς του Αστέρα με τον Ατρόμητο.

Στη Λάρισα (ΑΕΛ – Βόλος) θα είναι ο Αριστομένης Κουτσιαύτης, ενώ στη Λαμία και την αναμέτρηση της τοπικής ομάδας με τον Πανιώνιο ο Ιωάννης Παπαδόπουλος. Αναλυτικά:

Σάββατο 20 Ιουνίου

20:30 ΠΑΟΚ – ΟΦΗ (Τούμπα) Διαιτητής: Φώτης Φωτιάδης (Καστοριάς), Βοηθοί: Αντώνης Δίπλαρης (Καρδίτσας), Νικόλαος Δημόπουλος (Φλώρινας) 4ος: Αθανάσιος Σέζος (Κιλκίς) VAR: Κωνσταντίνος Κοτσάνης (Δράμας) AVAR: Χρήστος Μπαλτάς (Αχαΐας)

21:30 ΑΕΚ – Άρης (ΟΑΚΑ) Διαιτητής: Τάσος Παπαπέτρου (Αθηνών),  Βοηθοί: Παναγιώτης Κωνσταντόπουλος (Κορινθίας), Νικόλαος Σάββας (Σερρών) 4ος: Δημήτριος Μαλούτας (Ημαθίας) VAR: Βασίλειος Φωτιάς (Πέλλας) AVAR: Βασίλειος Νικολακάκης (Ηρακλείου)

Κυριακή 21 Ιουνίου

19:15 Αστέρας – Ατρόμητος (Θεόδωρος Κολοκοτρώνης) Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσαμούρης (Πειραιά) Βοηθοί: Σταύρος Σίπκας (Σάμου), Κωνσταντίνος Κωνστάντιος (Εύβοιας), Αλέξανδρος Κατσικογιάννης (Ηπείρου) VAR: Αθανάσιος Τζήλος (Λάρισας) AVAR: Χρήστος Τζιώτζιος (Θράκης)

19:30 Ξάνθη – Παναιτωλικός (Ξάνθη Αrena) Διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας) Βοηθοί: Κωνσταντίνος Νικολαΐδης (Μακεδονίας), Αντώνης Σινιοράκης (Χανίων) VAR: Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας), Τρύφων Πετρόπουλος (Αρκαδίας)

21:30 Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός (Γ. Καραϊσκάκης) Διαιτητής: Τάσος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου) Βοηθοί: Πολυχρόνης Κωσταράς (Αιτωλοακαρνανίας), Λάζαρος Δημητριάδης (Μακεδονίας) 4ος: Αριστείδης Βάτσιος (Δυτ. Αττικής) VAR: Γεώργιος Κομίνης (Θεσπρωτίας) AVAR: Χρυσούλα Κουρομπύλια (Δυτ. Αττικής)

Δευτέρα 22 Ιουνίου

19:30 ΑΕΛ – Βόλος (AEL FC Arena) Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης (Άρτας) Βοηθοί: Θεόδωρος Τζιουβάρας (Κοζάνης), Δημήτριος Μαυρουδής (Ηρακλείου) 4ος: Δημήτριος Καραντώνης (Ημαθίας) VAR: Στέφανος Κουμπαράκης (Θράκης) AVAR: Κωνσταντίνος Καλαμπόκης (Αιτωλοακαρνανίας)

20:00 Λαμία – Πανιώνιος (ΔΑΚ Λαμίας) Διαιτητής: Ιωάννης Παπαδόπουλος (Μακεδονίας) Βοηθοί: Δημήτριος Νατσιόπουλος (Μακεδονίας), Πέτρος Πάτρας (Μακεδονίας) 4ος: Πέτρος Τσαγκαράκης (Χανίων) VAR: Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών) AVAR: Ανδρέας Φωτόπουλος (Αθηνών)

Πηγή: sport24.gr

ΚΟΥΒΙΔΗΣ - ΠΑΓΩΤΟ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Μέσα ο Σελίμοβιτς ενόψει Αστέρα για τον ΟΦΗ

Με τον Vahid Selimovic να προπονείται κανονικά ολοκληρώθηκε η προπόνηση του ΟΦΗ το απόγευμα της Πέμπτης (22/10), με την οποία συνεχίστηκε η προετοιμασία για...

Η νίκη του ΣΥΝΚΑ επί του Άρη Σούδας (vid)

Νικήτρια στο χανιώτικο ντέρμπι ήταν η ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ, επικρατώντας στην Σούδα του Άρη με 0-1. Δείτε στο βίντεο που ακολουθεί τις καλύτερες φάσεις και το...

Δεύτερη σερί νίκη για τον Ηρόδοτο!

Η ομάδα της Αλικαρνασσού συνεχίζει τις νίκες στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής, καθώς επιβλήθηκε του Ρεθυμνιακού με 2-0. Στο πρώτο ημίχρονο ο Ηρόδοτος είχε ευκαιρίες...

Δίπλα στην ΑΕΚ ο ΠΑΟΚ!

Με επίσημη ανακοίνωση του, ο ΠΑΟ Κρουσώνα γνωστοποίησε πως θα βρεθεί δίπλα στο πλευρό της ΑΕ Κατσαμπά, μετά και την καταστροφή που υπέστει το...

Το… buzzer beater του ΑΟΑΝ στο Ρέθυμνο (vid)

Τρομερό φινάλε είχε το παιχνίδι ανάμεσα σε Αστέρα Ρεθύμνου και ΑΟΑΝ, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν την νίκη στις καθυστερήσεις με 2-3.  Παρακολουθείστε στο βίντεο...