Πόρος-Ηρόδοτος πρώτη αγωνιστική στην Γ Εθνική

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση της Γ Εθνικής για τη σεζόν 2020-2021, με τον Πόρο να φιλοξενεί τον Ηρόδοτο την πρώτη αγωνιστική.

- Advertisement -

Αναλυτικά η ενημέρωση του Ηροδότου:

“Kλήρωση Γ’ Εθνικής: Aνακοινώθηκε το πρόγραμμα του Κρητικού Ομίλου για την αγωνιστική περίοδο 2020-2021. Πρώτος αγώνας της ομάδας μας με τον Πόρο στις 11/10!

Πραγματοποιήθηκε την Τρίτη (8/9) η κλήρωση των 10 ομίλων της Γ’ Εθνικής στα γραφεία της ΕΠΟ, για την αγωνιστική περίοδο 2020-21.Η πρεμιέρα της σεζόν θα γίνει στις 11 Οκτωβρίου ενώ το φινάλε στις 18 Απριλίου.

Αναλυτικά όλο το πρόγραμμα του κρητικού ομίλου παρακάτω:

1η αγωνιστική (11/10) – 16η αγωνιστική (10/01)
Γιούχτας – Αστέρας Ρεθύμνου
ΑΟ Παλαιόχωρας – Ρεπό
ΑΟ Αγίου Νικολάου – Άρης Σούδας
Αλμυρός Γαζίου – Αναγέννηση Ιεράπετρας
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Άρης Ρεθύμνου
ΑΕ Νεάπολης – ΠΟΑ
ΑΟ Πόρου – Ηρόδοτος
Ρεθυμνιακός – ΑΟ Δαμάστας

2η αγωνιστική (18/10) – 17η αγωνιστική (17/1)
ΑΟ Παλαιόχωρας – Γιούχτας
Αστέρας Ρεθύμνου – ΑΟ Αγίου Νικολάου
Ρεπό – Αλμυρός Γαζίου
Άρης Σούδας – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
Αναγέννηση Ιεράπετρας – ΑΕ Νεάπολης
Άρης Ρεθύμνου – ΑΟ Πόρου
ΠΟΑ – ΑΟ Δαμάστας
Ηρόδοτος – Ρεθυμνιακός

3η αγωνιστική (21/10) – 18η αγωνιστική (24/01)
Γιούχτας – ΑΟ Αγίου Νικολάου
Αλμυρός Γαζίου – ΑΟ Παλαιόχωρας
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Αστέρας Ρεθύμνου
ΑΕ Νεάπολης – Ρεπό
ΑΟ Πόρου – Άρης Σούδας
ΑΟ Δαμάστας – Αναγέννηση Ιεράπετρας
Ρεθυμνιακός – Άρης Ρεθύμνου
ΠΟΑ – Ηρόδοτος

4η αγωνιστική (25/10) – 19η αγωνιστική (31/01)
Αλμυρός Γαζίου – Γιούχτας
ΑΟ Αγίου Νικολάου – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
ΑΟ Παλαιόχωρας – ΑΕ Νεάπολης
Αστέρας Ρεθύμνου – ΑΟ Πόρου
Ρεπό – ΑΟ Δαμάστας
Άρης Σούδας – Ρεθυμνιακός
Αναγέννηση Ιεράπετρας – Ηρόδοτος
Άρης Ρεθύμνου – ΠΟΑ

5η αγωνιστική (01/11) – 20η αγωνιστική (07/02)
Γιούχτας – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
ΑΕ Νεάπολης – Αλμυρός Γαζίου
ΑΟ Πόρου – ΑΟ Αγίου Νικολάου
ΑΟ Δαμάστας – ΑΟ Παλαιόχωρας
Ρεθυμνιακός – Αστέρας Ρεθύμνου
Ηρόδοτος – Ρεπό
ΠΟΑ – Άρης Σούδας
Αναγέννηση Ιεράπετρας – Άρης Ρεθύμνου

6η αγωνιστική (08/11) – 21η αγωνιστική (14/02)
ΑΕ Νεάπολης – Γιούχτας
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – ΑΟ Πόρου
Αλμυρός Γαζίου – ΑΟ Δαμάστας
ΑΟ Αγίου Νικολάου – Ρεθυμνιακός
ΑΟ Παλαιόχωρας – Ηρόδοτος
Αστέρας Ρεθύμνου – ΠΟΑ
Ρεπό – Άρης Ρεθύμνου
Άρης Σούδας – Αναγέννηση Ιεράπετρας

7η αγωνιστική (15/11) – 22η αγωνιστική (21/02)
Γιούχτας – ΑΟ Πόρου
ΑΟ Δαμάστας – ΑΕ Νεάπολης
Ρεθυμνιακός – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
Ηρόδοτος – Αλμυρός Γαζίου
ΠΟΑ – ΑΟ Αγίου Νικολάου
Άρης Ρεθύμνου – ΑΟ Παλαιόχωρας
Αναγέννηση Ιεράπετρας – Αστέρας Ρεθύμνου
Ρεπό – Άρης Σούδας

8η αγωνιστική (18/11) – 23η αγωνιστική (28/02)
ΑΟ Δαμάστας – Γιούχτας
ΑΟ Πόρου – Ρεθυμνιακός
ΑΕ Νεάπολης – Ηρόδοτος
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – ΠΟΑ
Αλμυρός Γαζίου – Άρης Ρεθύμνου
ΑΟ Αγίου Νικολάου – Αναγέννηση Ιεράπετρας
ΑΟ Παλαιόχωρας – Άρης Σούδας
Αστέρας Ρεθύμνου – Ρεπό

9η αγωνιστική (22/11) – 24η αγωνιστική (07/03)
Γιούχτας – Ρεθυμνιακός
Ηρόδοτος – ΑΟ Δαμάστας
ΠΟΑ – ΑΟ Πόρου
Άρης Ρεθύμνου – ΑΕ Νεάπολης
Αναγέννηση Ιεράπετρας – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
Άρης Σούδας – Αλμυρός Γαζίου
Ρεπό – ΑΟ Αγίου Νικολάου
Αστέρας Ρεθύμνου – ΑΟ Παλαιόχωρας

10η αγωνιστική (29/11) – 25η αγωνιστική (13/03)
Ηρόδοτος – Γιούχτας
Ρεθυμνιακός – ΠΟΑ
ΑΟ Δαμάστας – Άρης Ρεθύμνου
ΑΟ Πόρου – Αναγέννηση Ιεράπετρας
ΑΕ Νεάπολης – Άρης Σούδας
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Ρεπό
Αλμυρός Γαζίου – Αστέρας Ρεθύμνου
ΑΟ Αγίου Νικολάου – ΑΟ Παλαιόχωρας

11η αγωνιστική (06/12) – 26η αγωνιστική (21/03)
Γιούχτας – ΠΟΑ
Άρης Ρεθύμνου – Ηρόδοτος
Αναγέννηση Ιεράπετρας – Ρεθυμνιακός
Άρης Σούδας – ΑΟ Δαμάστας
Ρεπό – ΑΟ Πόρου
Αστέρας Ρεθύμνου – ΑΕ Νεάπολης
ΑΟ Παλαιόχωρας – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
ΑΟ Αγίου Νικολάου – Αλμυρός Γαζίου

12η αγωνιστική (13/12) – 27η αγωνιστική (28/03)
Άρης Ρεθύμνου – Γιούχτας
ΠΟΑ – Αναγέννηση Ιεράπετρας
Ηρόδοτος – Άρης Σούδας
Ρεθυμνιακός – Ρεπό
ΑΟ Δαμάστας – Αστέρας Ρεθύμνου
ΑΟ Πόρου – ΑΟ Παλαιόχωρας
ΑΕ Νεάπολης – ΑΟ Αγίου Νικολάου
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Αλμυρός Γαζίου

13η αγωνιστική (16/12) – 28η αγωνιστική (04/04)
Γιούχτας – Αναγέννηση Ιεράπετρας
Άρης Σούδας – Άρης Ρεθύμνου
Ρεπό – ΠΟΑ
Αστέρας Ρεθύμνου – Ηρόδοτος
ΑΟ Παλαιόχωρας – Ρεθυμνιακός
ΑΟ Αγίου Νικολάου – ΑΟ Δαμάστας
Αλμυρός Γαζίου – ΑΟ Πόρου
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – ΑΕ Νεάπολης

14η αγωνιστική ( 20/12)– 29η αγωνιστική (11/04)
Άρης Σούδας – Γιούχτας
Αναγέννηση Ιεράπετρας – Ρεπό
Άρης Ρεθύμνου – Αστέρας Ρεθύμνου
ΠΟΑ – ΑΟ Παλαιόχωρας
Ηρόδοτος – ΑΟ Αγίου Νικολάου
Ρεθυμνιακός – Αλμυρός Γαζίου
ΑΟ Δαμάστας – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
ΑΟ Πόρου – ΑΕ Νεάπολης

15η αγωνιστική (07/01) – 30η αγωνιστική (18/04)
Γιούχτας – Ρεπό
Αστέρας Ρεθύμνου – Άρης Σούδας
ΑΟ Παλαιόχωρας – Αναγέννηση Ιεράπετρας
ΑΟ Αγίου Νικολάου – Άρης Ρεθύμνου
Αλμυρός Γαζίου – ΠΟΑ
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Ηρόδοτος
ΑΕ Νεάπολης – Ρεθυμνιακός
ΑΟ Πόρου – ΑΟ Δαμάστας

Παράλληλα, κατά την διάρκεια της κλήρωσης ο Πρόεδρος της Επιτροπής Διοργανώσεων Παναγιώτης Δημητρίου σημείωσε πως η ΕΠΟ κάνει προσπάθειες για να έχουν κόσμο οι εξέδρες των γηπέδων στην Γ’ Εθνική, προκειμένου να έχουν έσοδα οι ομάδες και να καλυφθούν τα έξοδα των αγώνων. Αναμένουμε τις επίσημες οδηγίες από την ΕΠΟ, για να μπορέσει και ο φίλαθλος κόσμος της ομάδας της Αλικαρνασσού να στηρίξει τον ΗΡΟΔΟΤΟ με την σειρά του!”.

ΚΟΥΒΙΔΗΣ - ΠΑΓΩΤΟ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Εθνική Ελλάδας: Επιστροφή Τζαβέλλα, ο Βλαχοδήμος αντί του Πασχαλάκη

Ο Γιώργος Τζαβέλλας κλήθηκε στην Εθνική Ελλάδας για πρώτη φορά ύστερα από δύο χρόνια. Μέσα ο Οδυσσέας Βλαχοδήμος αντί του Αλέξανδρου Πασχαλάκη. Έπειτα από δυο...

ΠΑΟΚ: Δεύτερο χειρουργείο για Μίσιτς

Ο Κροάτης μέσος του ΠΑΟΚ, Γιόσιπ Μίσιτς, υποβλήθηκε σύμφωνα με πορτογαλικά δημοσιεύματα σε νέα επιτυχημένη επέμβαση Η κατάσταση της υγείας του Γιόσιπ Μίσιτς ενδιαφέρει έντονα...

Ίντερ: Δανεικός στη Σιντ-Τρούιντεν ο Βαγιαννίδης

Στο Βέλγιο με τη φανέλα της Σιντ-Τρούιντεν θα αγωνίζεται την τρέχουσα σεζόν ως δανεικός από την Ίντερ ο 19χρονος δεξιός μπακ, Γιώργος Βαγιαννίδης. Ο Γιώργος...

Παναθηναϊκός: Δεν θα πάει για άλλη μεταγραφή

O Παναθηναϊκός κλείνει κατά 99% το ρόστερ του μετά τη μεταγραφή του Αντονίτο και δεν θα κινηθεί για την απόκτηση κεντρικού χαφ, παρά το...

Ξάνθη: Ανακοίνωσε Παπάζογλου

Η Ξάνθη ανακοίνωσε και επίσημα την απόκτηση του Τάσου Παπάζογλου, με τον 31χρονο αμυντικό να επιστρέφει στους Ακρίτες μετά από 5 χρόνια. Παίκτης της Ξάνθης είναι με...